iPhone’u sıfırlamak

by Admin Şubat 21, 2016

Anlatılan bu yöntem sadece Jailbreak’ten geri dönmek için değil aynı zamanda iphone cihazınızı sıfırlamak istediğinizde kullanılabilecek yöntemdir. Bu yüzden 2 ayrı başlık verdim.

1.Adım: Öncelikle cihazınızı uçak moduna alın. Telefonunuzu bilgisayara bağlayıp en son itunes sürümünü açın. itunes’unuz telefonunuzu görüyor olsun. Şimdi telefonumuz Dfu moduna getirerek işleme başlıyoruz. DFU mod, Iphone yazılım yükleme modudur. DFU Mod’a geçmek için:

Telefonunuzu kapatın. Power (üstteki açma kapama düğmesi) tuşuna 3 saniye basılı tutun, bu 3 saniye sonrasında power tuşuna basılı tutmaya devam ederek Home (ortadaki yuvarlak düğme) tuşuna basın ve 2 tuşa 10 saniye basılı tutarak bekleyin. 10 saniye sonunda power’dan parmağınızı kaldırın sadece home’a basılı tutmaya devam edin. itunes bir uyarısı penceresi açacak ve ekranınıza “ iphone connected in Restore Mode” uyarısı gelecektir.Telefonunuz DFU moda girmiş demektir. Video’lu gösterim: https://www.youtube.com/watch?v=wlT0vdDRmgE

(Tüm işlemelerinizi bitirdikten sonra DFU Moddan çıkmak isterseniz; Cihazınızın usb kablosunu çıkartın.Home ve Power tuşlarına aynı anda basıp Apple logosu çıkana kadar bekleyin.)

2.Adım: Uyarı penceresi sonrasında ilgili yönergeleri izleyerek (Geri Yükle-Sürdür-Sonraki-Kabul Ediyorum seçenekleri ile) IOS’un son sürümü itunes ile telefonunuza yükleniyor. Telefonunuz’da yükleme barı göreceksiniz. Herşey iphone ve itunes arasında gerçekleşiyor. İşlemler bittiğinde telefonunuz ilk satın almış ayarlarıyla son ios sürümü ile yüklenmiş hale geliyor. Jailbreak kaldırılmış, cihazınız sıfırlanmış oldu.

Yasin NAR

İlgili Makaleler

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanlar zorunludur