Siteye Google Harita Yerleştirme |

Siteye Google Harita Yerleştirme

Siteye Google Harita Yerleştirme

by Admin Mart 02, 2015

Web sitenize veya blogunuza, yeni Google Haritalar’dan basit bir harita, bir Street View resmi, arabayla yol tarifleri veya yerel bir arama yerleştirebilirsiniz. İzleyicileriniz Google’a giriş yaptığında haritanızda evlerini, çalıştıkları yeri, kayıtlı yerlerini ve daha fazlasını da görebilir.

1-Öncelikle Google Maps ‘i ziyaret ediyoruz.

2-Açılan pencerede adres arama kutucuğuna googlemaps’te haritası oluşturulmuş (kırmızı işaretçi ile işaretlenmiş), haritasını ekleyeceğimiz adresi yazıyoruz.

3-Adresimizin doğruluğunu kontrol ettikten sonra google maps ekranının sağ alt köşesinde dişli çark simgesine tılıyoruz. Dişli çark simgesine tıkladığımızda açılan menü içerisinde Haritayı paylaş ve yerleştir (Share or embed map) seçeneğini seçiyoruz.

4-Haritayı yerleştir (embed map) sekmesine tıkladığımızda bir pencere açılacak ve kutucuk içerisinde belirtilen iframe kodunu kopyalıyacağız. Aynı zamanda ekleyeceğimiz haritanın boyutlarını ayarlamayı da yine buradan yapıyoruz. Sol tarafta bulunan boyut ayarlama penceresinden sitemize yerleştireceğimiz yere uygun bir boyut seçiyoruz ve kodu kopyalıyoruz.

5-Kopyaladığımız kodu sitemizde herhangi bir sayfaya HTML moddayken ekliyoruz.
Örnek:


Google haritalarla ilgili daha ekstra bilgi için buradan faydalanabilirsiniz.

Yasin NAR

Sosyal Medyada Paylaş

E-Posta Bülteni

Sitede çıkan son yazılardan haberdar olmak için e-mail adresinizi bırakın!

İlgili Makaleler

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanlar zorunludur